יחסי עבודה

יחסי עבודה

למשרד התמחות מיוחדת בדיני ויחסי עבודה, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. המשרד רכש ניסיון בייעוץ וייצוג משפטי של מעסיקים, מנהלים, אנשי משאבי אנוש ושכר ועובדים.

מעסיקים

המשרד מתמחה בליווי משפטי של עסקים פרטיים וארגונים ציבוריים. הטיפול שלנו מיועד להבטיח שהעובדים יקבלו את כל הזכויות המגיעות להם, תוך הגנה על הארגון מפני תביעות סרק ועלויות נוספות,

ניהול נכון של מערך הסכמי העבודה, נהלי משאבי אנוש ויישום שכר וזכויות נלוות מצמצם ומונע סיכונים משפטיים ותביעות, ועשוי לחסוך בעלויות השכר. אנו מאמינים כי תשתית משפטית נכונה לניהול המשאב האנושי תמנע בעיות ותביעות עתידיות ותשפר את יחסי העבודה.

כמי שעמד משני צידי המתרס, סמנכ"ל משאבי אנוש בארגון גדול ועורך דין המייעץ למעסיקים ולעובדים, עו"ד הררי מעניק שירות משפטי מקיף של לווי מעסיקים מא' ועד ת'. לצד מתן מענה כולל  לצד המשפטי מסייע עו"ד הררי בצד העסקי והארגוני, בכדי להבטיח קבלת החלטות, שיהיו לא רק נכונות אלא בעיקר חכמות וישרתו את המעסיק לאורך שנים ארוכות.

לווי שוטף

העסקת עובדים מעלה באופן יומיומי שאלות הנוגעות לזכויות עובדים, שכר והטבות, ולזכויות המעסיק.

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי וארגוני שוטף לעוסקים בתחום יחסי העבודה, ומקפיד על זמינות גבוהה ומענה מהיר ויעיל.

הלווי והייעוץ ניתנים באופן נקודתי ומותאם ספציפית לכל מעסיק, בהתאם למערך הסכמי וחוקי העבודה החלים עליו.

בניית תשתיות הסכמים ונהלי משאבי אנוש

הקפדה על הנחת היסודות הנכונה לתשתית ניהול המשאב האנושי, מגבירה ודאות, מגבירה את שביעות רצון העובדים והמנהלים ומונעת סיכונים ותביעות.

אנחנו נשמח לסייע  בהכנת ובניית כל ההסכמים והנהלים להעסקת עובדים (הסכמי עבודה, הודעות לעובד, שינוי תנאים, הסכמי פרישה, משמעת, שימועים, נהלי עבודה ושימור ידע ארגוני ועוד). כל זאת, בהתאמה לגודל העסק ותרבותו הארגונית.

חוות דעת משפטיות

בכל מקרה בו תתעורר שאלה, נעמיד לרשותכם את המומחיות שלנו ונעניק חוות דעת משפטית תוך ניסיון למצוא פתרונות עסקיים העומדים בדרישות המשפט בשיתוף פעולה והתייעצות עם הלקוח.

ייצוג בפני ערכאות שיפוטיות

אנו מייצגים מעסיקים בהליכים טרום משפטיים ובהליכים בפני בית הדין לעבודה, גישורים, בוררויות ויתר הערכאות המשפטיות (כולל היתרים לפי חוק עבודת נשים, חוק חיילים משוחררים, חוק שעות עבודה ומנוחה ועוד).

יחסי עבודה קיבוציים

אנו מלווים מעסיקים במשאים ומתנים קיבוציים, לקראת חתימת הסכם קיבוצי ראשון וביישום וחידוש הסכמים קיבוציים ותיקים. 

מניעת הטרדה מינית והתעמרות

אחת החובות המוטלות על המעסיק הינה ליצור סביבת עבודה בטוחה לעובדיו, למנוע הטרדה מינית במקום העבודה ולטפל בתלונות עובדות ועובדים. אנו נסייע בהכנת נהלי עבודה מתאימים, ובמקרה של תלונה נשתתף בכל הליך הבירור ועד להכרעה.

פנסיה וקופות גמל

על המעסיק לדאוג על פי דין לביטוח פנסיוני לעובדיו. הסדר פנסיוני נקבע עם תחילת העסקת העובד וממשיך להשפיע גם עשרות שנים אחר כך. משרדנו רכש מומחיות מעמיקה בכל תחומי הפנסיה כולל פנסיה תקציבית, קרן פנסיה ותיקה, פנסיה צוברת, ביטוח מנהלים, קופות גמל, שילוב בין המסלולים השונים ורציפות בין מעסיקים שונים.

עובדים

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי וייצוג לעובדים בכל שלבי ההעסקה, החל ממשא ומתן לפני תחילת העבודה, עבור בתקופת העבודה וכלה בסיומה ובזכויות הנובעות מאלה.

הטיפול מיועד להבטיח כי העובדים יקבלו את כל הזכויות המגיעות להם, תוך שמירה על מערכת היחסים המיוחדת שבין עובד ומעסיק.

כמי שהיה משני צידי המתרס, סמנכ"ל משאבי אנוש בארגון גדול ועורך דין המייעץ למעסיקים ולעובדים, עו"ד הררי מעניק שירות משפטי מקיף של לווי עובדים מא' ועד ת'. לצד מתן מענה כולל לצד המשפטי מסייע עו"ד הררי לעובד לקבל החלטות שיהיו לא רק נכונות אלא גם חכמות וישרתו את העובד לאורך כל חייו המקצועיים.

לקראת תחילת העבודה

המשרד מלווה עובדים בהליכי גיוס לעבודה, וניהול משא ומתן לקראת חתימה על חוזה העסקה. למרות שחוזה העבודה עשוי להיראות כחוזה פשוט, מדובר בהסכם אשר עשוי להשפיע על העובד לאורך שנים ארוכות, כולל שנים לאחר הפרישה. החוזה עשוי לכלול נושאים משמעותיים כגון: הסדרי פנסיה, "סעיף 14", תנאים סוציאליים נלווים, איסור תחרות והגבלת עיסוק ועוד.

ייעוץ קצר ותמציתי יכול להתגלות כמשמעותי ולחסוך עוגמת נפש ואובדן הכנסות מיותר.

במהלך העבודה

עובדים ומעבידים מבקשים במהלך שנות העבודה לערוך שינויים בתנאי ההעסקה, ולפעמים אף קובעים עובדות בשטח. ישנם שינויים מותרים, וישנם שינויים אסורים, אלא אם נעשו בהסכמה; ישנן הסכמות מפורשות ויש הסכמות בפועל. ישנם שינויים שהמעסיק מבקש ויש שינויים שהעובד רוצה לכלול. ייעוץ מקצועי לפני, או במהלך השינוי, יחסכו תקלות, עגמת נפש ואף הפסדים כספיים.

רצוי לזכור כי גם קידום הוא שינוי וככזה יש לו השלכות משפטיות וכלכליות, שכדאי להיערך להן מבעוד יום.

לצערנו עובדים חווים לעיתים במקום העבודה התייחסות שאינה נאותה, חשש להטרדה מינית ואף התעמרות. אנו נסייע לכם לבחון האם התנהגות המעסיק הינה כדין ומקובלת? ובמידה ולא - האם אתם זכאים לפיצוי? משרדנו מייצג עובדים במצבים שכאלו בתביעות ובניהול משא ומתן.

לקראת סיום יחסי העבודה

האם ברצונך לסיים את עבודתך? האם המעסיק מבקש להפסיק את עבודתך?

לכל אחד מהצעדים הללו ישנן השלכות כלכליות ואישיות.

ייעוץ משפטי מקדים עוד לפני הפסקת העבודה, בין אם ביוזמת העובד או המעסיק, עשוי לשנות את התמונה, או לפחות למנוע עימותים מיותרים.

משרדנו מלווה עובדים בתהליכי סיום התקשרות תוך בחינת כל מקרה לגופו וקבלת החלטה האם די בייעוץ המשפטי לעובד, או שיש מקום לנקיטת הליכים משפטיים.

להפסקת עבודה ישנן גם תוצאות כספיות: פיצויי פיטורים, פדיון זכויות שונות, קופות גמל, בדיקת התשלומים לאורך תקופת העבודה ועוד.

למשרדנו מומחיות מיוחדת בבדיקת שכר והבטחת תשלום הזכויות, במטרה למנוע אבדן הכנסה מיותר.

לקראת פרישה ובפרישה

פרישה לגמלאות, לפנסיה, הינה אחד האירועים המשמעותיים בחייו של עובד. ההחלטות ויישומן בשלב זה ישפיעו על חייו של העובד עד 120, וחיי שאריו אחריו.

מדובר בתחום מורכב, במיוחד כאשר העובד החליף מספר מקומות עבודה ומספר תכניות פנסיוניות לאורך חייו המקצועיים.

משרדנו מומחה בתחום ומעניק ייעוץ ולווי משפטי בכל תחומי הפנסיה: פנסיה תקציבית, קרנות ותיקות, פנסיה צוברת, ביטוח מנהלים, קופות גמל ועוד.

ייצוג בבתי הדין לעבודה

משרדנו מייצג עובדים בפני בתי הדין לעבודה ויתר ההליכים המשפטיים והמעין משפטיים, כולל הליכים בתוך מקום העבודה (בירורים משמעתיים, שימועים ועוד), בוררויות, גישורים, גורמים מעין שיפוטיים אחרים (חוק עבודת נשים, חוק חיילים משוחררים ועוד).

לצד עמידה נחרצת על זכויות העובד, משרדנו מאמין בהלכי גישור ובמציאת פתרונות במשא ומתן – אשר במקרים רבים משפרים את מצבו של העובד.