ירושות וצוואות

ירושות וצוואות

משרדנו מייעץ ומלווה אותך בהחלטות לא פשוטות אלו, ויחד איתך יסייע לך להכין תכנית לחלוקת הנכסים ולהכין צוואה שתיישם תכנית זו, ולטיפול בנכסים ובמצב רפואי בסוף החיים, תוך התחשבות בתנאים האישיים של כל אחד, במצבו האישי והמשפחתי, בנכסיו ועוד.

העברת רכוש לדור הבא

אנו צוברים בחיינו רכוש, שיעבור לאחר 120 ליורשים שלנו.

כיצד יקבעו היורשים? כמה יקבלו בן/ת הזוג וכמה הילדים? ואם איננו נשואים? מי ישאר בדירה ומה יקרה אחרי שיגיע יומו? האם ילד יכול למנוע מהורה שימוש בכסף או בנכס של הורה שנפטר?

אלו הן חלק קטן בלבד מהשאלות העולות בנוגע לחלוקת הרכוש לאחר מותנו. 

למרות שרבים חשים אי נוחות בעיסוק בסוגיות אלו, טיפול מוקדם יכול למנוע חיכוכים מיותרים בין היורשים ולמנוע סכסוכים משפחתיים.

משרדנו מייעץ ומלווה בהחלטות לא פשוטות אלו. יחד איתך נסייע לך להכין תכנית לחלוקת הנכסים ולהכין צוואה שתיישם תכנית זו, תוך התחשבות בתנאים האישיים של כל אחד, במצבו האישי והמשפחתי, בנכסיו ועוד.

גם לאחר הפטירה – משרדנו מלווה את בני המשפחה ומסייע במימוש הירושה או הצוואה ובהסכמי חלוקת עזבון בין יורשים, כאשר אלו נדרשים.

 

הוראות לסוף החיים

לצד ההחלטות בנוגע לחלוקת הרכוש לאחר 120, ישנו נושא לא פחות חשוב, של הנחיות לטיפול ברכוש או לטיפול רפואי במקרה של התדרדרות מצב רפואי חס וחלילה וחוסר יכולת לקבל החלטות.

אם וכאשר לא תוכל להבין ולקבל החלטות מי יחתום בחשבון הבנק? מי יחליט לגבי טיפול רפואי? האם אני מעוניין שיטפלו בי בכל מחיר או שישנם מצבים בהם ארצה טיפול תומך בלבד?

בעבר במצבים מעין אלו נדרש מינוי אפוטרופוס, אולם בשנים האחרונות החוק הישראלי מאפשר הכנה מראש ומתן הוראות מקדימות ("יפוי כח מתמשך") בנוגע לניהול הכספי, האישי והרפואי של אדם המגיע למצב של חוסר הבנה וקובע את הכללים ליישומם. לצורך כך ישנו צורך בהליך מלא אצל עורך דין שעבר הכשרה מיוחדת להכנת הוראות כאלה.

משרדנו מתמחה בנושא וילווה אתכם בתהליך ברגישות המתבקשת, ובנסיון לתת הנחיות ברורות ככל הניתן כדי לאפשר את קיום רצון האדם תוך שמירה על כבודו.